Muzyków zastąpią społecznicy. Kiedy i za ile?

0
439

Z czterech lokalizacji do jednej. Społecznicy już wkrótce zastąpią przyszłych muzyków. O przeprowadzce szkoły muzycznej mówi się już kilka lat. Zmieni adres – z ul. Siemieńskiego 6 na Ziemowita 12. Do tego budynku ma się przeprowadzić Gliwickie Centrum Organizacji Pozarządowych. Na ten rok zaplanowane jest wykonanie dokumentacji projektowej, na którą przeznaczone są środki finansowe w wysokości 332 tys. złotych. Jeżeli chodzi o koszt prac budowlanych to w dużej mierze będzie uzależniony od zaprojektowanych rozwiązań a te mają być konsultowane z “lokatorami”, czyli gliwickimi stowarzyszeniami.

Planowany przedział czasowy to: rok 2021 wykonanie projektu, rok 2022 to przystąpienie do prac adaptacyjnych. Również w tym przypadku powodzenie realizacji tego planu zależy od różnych czynników, np. terminowe ukończenie remontu nowej siedziby PSM i jej przeprowadzka, sytuacja epidemiczna, termin rozstrzygnięcie postępowania przetargowego – tłumaczą urzędnicy.

Przez lata GCOP funkcjonował w czterech lokalizacjach – MDK przy Barlickiego, Jagiellońska, Zwycięstwa i Perełka przy ulicy Studziennej. W ubiegły piątek odbyły się konsultacje ze społecznikami i ekspertami a do piątku, 5 lutego można swoje uwagi zgłaszać w formie pisemnej. Swój wniosek zgłosi Związek Polskich Artystów Plastyków Okręg Gliwicko-Zabrzański, który w nowej lokalizacji GCOP-u widzi szanse na powstanie miejskiej galerii sztuki z prawdziwego zdarzenia.

Jeśli chodzi o budynki zajmowane przez GCOP obecnie, to jak zwykle w takich przypadkach w pierwszej kolejności analizowane będzie zapotrzebowanie lokalowe innych jednostek miejskich, a w razie jego braku lokale zostaną przeznaczone do sprzedaży. O kolejnych krokach w tej sprawie będziemy Państwa na bieżąco informować.

Oglądaj „Flesza” o każdej pełnej godzinie. Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci Imperium Telecom.