FESTIWAL WINTER REGGAE 2021 online

0
265

20.03.2021 CKS Mrowisko, godzina 19:00

Winter Reggae to jeden z najstarszych festiwali w naszym kraju (pierwsza edycja miała miejsce w roku 1985). 

– Tegoroczny edycja z powodu pandemii odbędzie się bez bezpośredniego udziału publiczności. – mówi Marek “Zima” Niewiarowski, organizator wydarzenia – Zeszłoroczna edycja także odbyła się online i cieszyła się bardzo dużą oglądalnością. W sobotnie wieczór zaprosimy publiczność z polski i całego świata przed ekrany telewizorów, monitorów czy telefonów komórkowych.

Nowością będzie studio festiwalowe w którym będziemy gościć wykonawców występujących na scenie.

Na żywo zagrają:

Cała Góra Barwinków – najważniejszy w naszym kraju reprezentant muzyki ska/reggae, ich korzenie siekają 1997 roku. Ich znakiem rozpoznawczym jest wysunięta na pierwszy plan, rozbudowana sekcja dęta. Trzykrotnie wystąpili na Przystanku Woodstock – w 2003, 2013 i 2018 roku oraz raz Heineken Opener Festiwalu 2007 w Gdyni. Na swoim koncie maja niezliczoną ilość koncertów w kraju i za granicą (Niemcy, Czechy). Wydali 6 płyt długogrających, ostatni album „Pop goes ska” w troku 2020 na płycie winylowej (kowery popowych artystów z lat 80-tych, m.in. Madonna, A-HA, w wersji ska), która od razu stała się „białym krukiem”. W serwisach streamingowych album jest bardzo popularny.

Dubska – to ośmioosobowa reggae orkiestra, która powstała w 1999 roku. Nazwa zespołu wywodzi się z fascynacji dwoma gatunkami muzyki jamajskiej “dub ” i “ska”. W 2005 roku zespół wydał swoją pierwszą oficjalną płytę pt. “Dubska”. W następnych latach zespół nagrał kilkadziesiąt piosenek wydanych na kolejnych płytach i EP’kach, zagrał kilkaset koncertów zarówno na małych klubowych scenach jak i na dużych festiwalach (Przystanek Woodstock, Ostróda Reggae Festiwal, Afryka i inne). Poza Polską występowali także w Niemczech, Austrii, Czechach i Grecji. 27.02.2021 zespół wyda nowy materiał pt. BDG ROOTS ROCKERS, który nagrał m.in. z gwiazdą hiphopu Biszem. Nagrania z tej płyty już goszczą na play listach radiowych.

Koncerty będą transmitowane bezpośrednio na facebooku festiwalu (www.facebook.com/winterreggae ) i występujących zespołów. 

Usłyszymy największe przeboje ale też premierowe utwory. Informacje o festiwalu na bieżąco można śledzić na stronie: www.facebook.com/winterreggae

Słuchaj Radia Imperium i oglądaj „Flesza”! Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.