Obywatele decydują na co wydać 8,5 mln złotych. Ruszył nabór wniosków!

We czwartek, 22 lutego, rozpocznie się nabór wniosków do Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego na 2025 rok. Mieszkańcy zainteresowani wprowadzeniem zmian w bliższej lub dalszej okolicy, mogą zgłaszać swoje pomysły od 22 lutego. Nabór wniosków potrwa do 14 marca, natomiast wyniki ich oceny poznamy w przeddzień zakończenia roku szkolnego, czyli 20 czerwca.

Na przełomie sierpnia i września odbędzie się głosowanie, a listę wyłonionych do realizacji projektów poznamy do połowy października. Gliwicki Budżet Obywatelski to rodzaj partycypacji mieszkańców w procesie urządzania miasta. Przypomnijmy, że można zgłaszać wnioski na zadania dzielnicowe, a także ogólnomiejskie.

W 2025 roku na realizację projektów przeznaczono prawie 8,5 mln zł, w tym na projekty ogólnomiejskie milion, a pozostała część tej puli zostanie rozdzielona pomiędzy dzielnice. Szczegółowe informacje znajdują się na platformie DecydujmyRazem i w Biuletynie informacji Publicznej Urzędu Miejskiego.

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję IMPERIUM! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.

Kamery IMPERIUM

Reklama