Biblioteki otwarte od 30 listopada! Zobacz na jakich warunkach!

Na podstawie art 22. Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 26 listopada 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii otwarte zostaną filie biblioteczne z usługą wypożyczania zbiorów.

– Wszystkie wprowadzone zasady mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa zarówno czytelnikom, jak i pracownikom. Biblioteka dokłada wszelkich starań, aby korzystanie z usług biblioteki w tym wyjątkowym czasie przebiegało sprawnie i bez zakłóceń – informuje Marta Szczepaniak z MBP w Gliwicach.

Od 30 listopada wprowadzone zostaną ograniczenia w zakresie obsługi i godzin otwarcia placówek, z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego i zapewnieniem bezpieczeństwa zarówno pracowników, jak i użytkowników:

– można tylko wypożyczać i zwracać zbiory,

– zamknięte zostają czytelnie, stanowiska komputerowe oraz toalety dla czytelników,

– we wszystkich filiach wprowadzona zostaje przerwa w godz. 13.00-14.00 przeznaczona na dezynfekcję,

– w soboty wszystkie filie są nieczynne

– Biblioteka Centralna oraz Biblioforum otwarte są w zmienionych godzinach: poniedziałek, środa, piątek: 11.00 – 19.00 oraz we wtorek i czwartek: 8.00 – 15.00,

– zamknięta jest Wypożyczalnia Muzyczna i Zbiorów Specjalnych przy ul. Kościuszki 17

– zbiory udostępniane po wcześniejszym złożeniu zamówienia telefonicznie: 32 231 54 05 lub elektronicznie na adres: [email protected].

Punkty obsługi czytelników znajdują się przy wejściu głównym do każdej filii,

– czytelnicy nie mogą wejść na teren wypożyczalni zbiorów,

– tylko 1 osoba może przebywać w punkcie obsługi, z wyjątkiem Biblioteki Centralnej, w której mogą przebywać równocześnie 3 osoby,

– osoby oczekujące na obsługę pozostają na zewnątrz biblioteki z zachowaniem bezpiecznej odległości w kolejce,

– przed przyjściem do wybranej filii bibliotecznej wskazane jest telefoniczne lub elektroniczne złożenie zamówienia na zbiory oraz ewentualne umówienie odwiedzin na konkretny termin w celu uniknięcia kolejek,

– przypominamy, że zamówienie nie zostanie zrealizowane, jeśli czytelnik nie uregulował należności za przetrzymanie książek.

Przypominamy, że Filia nr 20 nieczynna z powodu remontu. Godziny otwarcia poszczególnych fili można sprawdzić na stronie biblioteki.

Oglądaj „Flesza” o każdej pełnej godzinie. Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci Imperium Telecom.

Kamery IMPERIUM

Reklama