Dobre wieści dla moli książkowych!

0
261

Czy wiecie jakie to proste, aby mieć dostęp do dziesiątek, a nawet setek e-książek z dowolnego miejsca na Ziemi, w wybranym przez Was czasie, za darmo? I to nie wychodząc z domu! LEGIMI oraz IBUK LIBRA to platformy, na których macie możliwość skorzystania z bezpłatnego dostępu do książek elektronicznych i audioboków! Wystarczy uzyskać swój własny kod dostępu. Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach w ramach konsorcjum Śląskich Bibliotek Publicznych posiada dostęp do 2092 publikacji elektronicznych na platformie IBUK LIBRA.

– Aby otrzymać kod dostępu do bazy Legimi, wystarczy wysłać maila na adres [email protected], podając imię i nazwisko oraz numer karty bibliotecznej lub skontaktować się telefonicznie z Wypożyczalnią – 32 231 54 05 (do godz. 15:00). Kod Legimi ważny jest do 1 stycznia 2021, ale Biblioteka przedłuża możliwość korzystania z platformy dla czytelników na kolejny rok, zatem kody Legimi będą działać na pewno do końca roku 2021 – tłumaczy Marta Szczepaniak z MBP Gliwice.

Wypożyczanie jest całkowicie darmowe. W ramach zamówionego przez bibliotekę limitu stron do przeczytania każdy czytelnik wypożyczyć może dowolną liczbę książek. Jeśli czytelnik otrzymuje komunikat o przekroczeniu limitu, oznacza to, że wyczerpała się pula stron. Każdy czytelnik może czytać jednocześnie na 2 urządzeniach. Po pobraniu e-booki można czytać również offline. Jeżeli czytelnik pozostaje offline przez 7 dni, otrzymuje powiadomienie o konieczności połączenia się z internetem w celu aktualizacji statusu swojego konta w Legimi.

Kody aktywacyjne można otrzymać:

• Legimi – telefonicznie lub elektronicznie w Bibliotece Centralnej

• IBUK LIBRA poprzez formularz: https://biblioteka.gliwice.pl/zbiory/ibuk/….

Oglądaj „Flesza” o każdej pełnej godzinie. Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci Imperium Telecom.