Betlejemskie Światło Pokoju dotrze do Gliwic!

Trwają przygotowania do Świąt. Odliczamy czas do jednego z najważniejszych dni w roku. Pomimo epidemii, tak jak co roku, do Gliwic i Powiatu Gliwickiego dotarło Betlejemskie Światło Pokoju, które harcerze i instruktorzy przekazują pod prostym i krótkim, ale bardzo ważnym w tym czasie hasłem: Światło służby.

Z uwagi na trwającą epidemię, oficjalne przekazanie Światła na ręce Władz Miasta oraz mieszkańców Gliwic i Powiatu Gliwickiego na gliwickim Rynku nie odbędzie się, jednak Światło odebrać będzie można w miejscach wymienionych na stronie www.gliwice.zhp.pl

– Betlejemskie Światło Pokoju niesie ze sobą nie tylko braterstwo i miłość, ale także szczególnie potrzebną w tych trudnych czasach nadzieję – mówi phm. Katarzyna Moskała, Rzecznik Prasowy Hufca ZHP Ziemi Gliwickiej – Od 14 do 24 grudnia pełnoletni harcerze i instruktorzy Hufca ZHP Ziemi Gliwickiej przekazywać będą Światło w kościołach oraz instytucjach, z zachowaniem zasady bezpieczeństwa.

Tak wyglądało przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju w 2019 roku na ręce Prezesa Telewizji Imperium, Czesława Chlewickiego:

Historia Betlejemskiego Światła Pokoju sięga roku 1986, gdy w austriackiej miejscowości Linz po raz pierwszy zaczęto przekazywać Światło. Rok później, do akcji włączyli się austriaccy skauci, a w 1991 r. do inicjatywy dołączyła również Polska. Obecnie, co roku polscy harcerze odbierają światło od skautów, by przekazać je dalej.

Oglądaj „Flesza” o każdej pełnej godzinie. Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci Imperium Telecom.

Kamery IMPERIUM

Reklama