Baśniowa Szkoła Teatru – warsztaty cyrkowe z Piotrem Myszczyszynem

0
650

Warsztaty propagują zdrowy i zrównoważony styl życia poprzez ćwiczenia ruchowe oparte na sztuce cyrkowej z elementami żonglerki, ekwilibrystyki oraz z wykorzystaniem rekwizytów kuglarskich i innych zabawek zręcznościowych. Te zajęcia animacyjne i aktywizujące ukierunkowane są na wspieranie rozwoju psycho-ruchowego, zmniejszanie napięć oraz kształtowanie zachowań i poszerzanie kreatywności.

Piotr Myszczyszyn to performer, trener, instruktor, żongler, animator, aktor. Prowadzi zajęcia oparte o założenia pedagogiki cyrku i elementy cyrkomotoryki, organizuje lekcje instruktażowe dla dzieci i młodzieży oraz nauczycieli. Jest współzałożycielem Fundacji Sieć Pedagogiki Cyrku.

Baśniowa Szkoła Teatru, realizowana przez Fundację W TO MI GRAJ, przenosi teatr ze scen do naszych domów! Prawdopodobnie nie damy rady w tym roku spotkać się już osobiście na warsztatach cyrkowych, aktorskich i tanecznych, ale nic straconego. W listopadzie i grudniu zarówno te warsztaty, jak i specjalnie przygotowane dla dzieciaków spektakle teatralne, będzie można zobaczyć na ekranach komputerów i telewizorów. Dzięki współpracy artystów z Telewizją Imperium, najmłodsi Gliwiczanie zobaczą przedstawienie Oteatru oraz spotkają się z artystami z Lufcika na Korbkę i Baśni na Warsztacie.