Wylicytuj mandat o wartości 70 mln. Trwają aukcje dla WOŚP

W najbliższą niedzielę, 31 stycznia, po raz 29. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W tym roku inaczej niż zwykle, bo w dobie pandemii. Przez chwilę tegoroczny finał stał pod znakiem zapytania, impreza została przeniesiona z 10 stycznia na 31 stycznia. Organizatorzy gliwickiego Sztabu Orkiestry stanęli na wysokości zadania i zapraszają wszystkich do wspólnego świętowania.

Finał na gliwickim Rynku to jedno, trwają także charytatywne licytacje. Można powalczyć i zgarnąć przykładowo ręcznie wykonany “Mandat”, który został wykorzystany podczas happeningu 20 stycznia. Wydarzenie na skwerze Doncaster miało na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa na zmiany, które zamierza wprowadzić Zjednoczona Prawica. Przewiduje on zniesienie możliwości odmowy przyjęcia mandatu. Aktualnie każdy obywatel ma prawo nie przyjąć mandatu. Sprawa wtedy kierowana jest do sądu. Według projektu posłów taka możliwość ma zniknąć. Mandat będzie można wszak zaskarżyć, ale dla wielu osób będzie to przeszkoda nie do pokonania.

“MANDAT opiewa na symboliczną kwotę 70 mln zł. Oddajemy jeden z dwóch przygotowanych egzemplarzy, drugi został wręczony podczas happeningu jednemu ze śląskich posłów partii rządzącej. Nie oczekujemy, że nasz mandat-symbol zostanie wylicytowany za kwotę, która na nim widnieje, ale kto wie…” – czytamy w opisie aukcji zamieszczonym na portalu aukcyjnym Allegro.

Jakie przedmioty będzie można wylicytować podczas 29. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gliwicach?

  • Henryk Wilk, wiceprezes GUKS Carbo podarował na licytację WOŚP rękawice i pas Alexas Kibickiej, międzynarodowej Mistrzyni Śląska Kobiet, mistrzyni Polski i mistrzyni Europy w boksie kobiet
  • Tomasz Czok – piłkarz P.A Nova Gliwice, dwukrotny Mistrz Polski w Futsalu, uczestnik eliminacji Pucharu UEFA w futsalu, trener i prezes GSF przekazał koszulkę oraz swoją książkę “Pasja ponad życie” z autografem i dedykacją
  • Dzięki Tomaszowi Kulczyckiemu, wiceprezesowi Podokręgu Zabrze PZPN w ręce gliwickiego Sztabu trafiły: koszulka z autografem byłego Reprezentanta Polski Radosława Majewskiego, koszulka z autografem Braci Żewłakow, byłych reprezentantów Polski i Mistrzów Polki z Polonią Warszawa, piłka z autografem Kamila Wilczka, reprezentanta Polski, byłego piłkarza Piasta Gliwice oraz piłka z autografem Bartka Ignaciaka, dziennikarza sportowego, prowadzącego program Turbokozak w Canal+

29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gliwicach – program

Wolontariusze będą obecni na Rynku i wielu ulicach Gliwic. Każdy będzie miał identyfikator i puszkę, do której będzie można wrzucić grosik. Na płycie Rynku, będą rozstawione stoiska z łakociami, gadżetami oraz namioty prezentacyjne wybranych organizacji pozarządowych z naszego miasta i Politechniki Śląskiej.
Wszyscy chętni będą mogli zapozować do selfie przy specjalnie przygotowanym banerze oraz zostawić wiadomość dla WOŚP.
Finał uświetnią muzycznie gliwiccy DJ, a ich muzykę usłyszymy z okien Stacji Artystycznej Rynek.
W wyznaczonych godzinach (wcześniej na stronie www pojawi się szczegółowa informacja z godzinami) będzie można wylicytować gadżety podarowane przez gliwickie firmy i organizacje.
O godz. 20:00 zabłyśnie na Rynku światełko do nieba.

Oglądaj „Flesza” o każdej pełnej godzinie. Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci Imperium Telecom.

Kamery IMPERIUM

Reklama