29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gliwicach – program

0
280

Największy gliwicki sztab nr 335 jak co roku organizowany przez Stowarzyszenie GTW i Hufiec ZHP Ziemi Gliwickiej, wspomagany przez gliwickie organizacje pozarządowe, od wczesnych godzin popołudniowych zaprasza na gliwicki Rynek w niedzielę, 31 stycznia. Start godzina: 13:00.

– Co roku Finał WOŚP w naszym mieście to jedna z największych imprez w regionie, przez cały dzień odwiedza nas mnóstwo ludzi. Z Gliwic, ale też innych miast – Marek Niewiarowski, Szef gliwickiego sztabu – Edycja 2021 w związku z panującą pandemią nie będzie łatwa – obostrzenia, które dotyczą każdego z nas mocno ograniczają organizację tak dużej imprezy. Ale nie składamy broni! Pomogą nam m.in. woje ze Stowarzyszenia Utgard. Wspólnie, razem z wolontariuszami damy radę!

Podczas 28. Finału Gliwice zebrały kwotę: 394 tys. zł. Tym razem Fundacja będzie się skupiać na zakupie sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Jest to już drugi Finał WOŚP dedykowany laryngologii.

– W czasach, gdy koronawirus zdezorganizował nasze codzienne życie i często wystawił nas na najwyższą próbę, potrzebujemy powrotu do tych wszystkich kolorów, które zawsze niesie za sobą Orkiestra – kolorów miłości, radości i optymizmu – mówi Jurek Owsiak – Potrzebujemy całej naszej filozofii, która zawsze i w każdej sytuacji szuka tych momentów, które wydobędą z nas najbardziej słoneczne pokłady siły, energii, wzajemnego bycia ze sobą, wzajemnego szacunku, tolerancji i pogody ducha. Tego nam dzisiaj potrzeba.

Tegoroczny Finał będzie inny niż poprzedni, pandemia zmusiła organizatorów do wypracowania do nowej formuły.

29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gliwicach – program

“Zapraszamy wszystkich od godz. 13:00 do 21:00 na RODZINNY SPACER PO GLIWICKIM RYNKU W RYTMIE WIELKIEJ ORKIESRTY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY!”

Wolontariusze będą obecni na Rynku i wielu ulicach Gliwic. Każdy będzie miał identyfikator i puszkę, do której będzie można wrzucić grosik. Na płycie Rynku, będą rozstawione stoiska z łakociami, gadżetami oraz namioty prezentacyjne wybranych organizacji pozarządowych z naszego miasta i Politechniki Śląskiej.
Wszyscy chętni będą mogli zapozować do selfie przy specjalnie przygotowanym banerze oraz zostawić wiadomość dla WOŚP.
Finał uświetnią muzycznie gliwiccy DJ, a ich muzykę usłyszymy z okien Stacji Artystycznej Rynek.
W wyznaczonych godzinach (wcześniej na stronie www pojawi się szczegółowa informacja z godzinami) będzie można wylicytować gadżety podarowane przez gliwickie firmy i organizacje.
O godz. 20:00 zabłyśnie na Rynku światełko do nieba.

Nad wszystkim czuwać będą licencjonowani ochroniarze, zachowane zostaną bezpieczne odległości, każdy będzie mógł zdezynfekować ręce. [źródło: GTW Gliwice]

Oglądaj „Flesza” o każdej pełnej godzinie. Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci Imperium Telecom.