12. edycja największego biegu pamięci w Polsce za nami [FOTO]

1 marca obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, dzień ten został ustanowiony przez Sejm w 2011 roku, aby zachować pamięć o partyzantach, którzy po II wojnie światowej nie złożyli broni i kontynuowali walkę z sowieckim okupantem. Aby pamięć o Żołnierzach Wyklętych trwała od 12 lat w całej Polsce organizowany jest Bieg Wilczym Tropem. W Gliwicach takie wydarzenie odbyło się w niedzielę 3 marca.

Przy okazji tego biegu zbierano również fundusze na leczenie Kacpra, który zachorował na nowotwór i bardzo potrzebuje wsparcia – także tego finansowego. To był kolejny cel tego wydarzenia. Kacper to chłopiec, gliwiczanin, który jest uczniem Zespołu Szkół im. Janusza Korczaka w Gliwicach. Zdiagnozowano u niego ciężki przypadek nowotworu

Oglądaj program 100% Gliwic – premiera w czwartek, 7 marca, o godz. 16:10:

“Bieg na 1963 metry to nawiązanie do roku w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek. Wydarzenie niesie silne przesłanie patriotyczne oraz może być ciekawe dla osób w każdym wieku. Bieganie staje się coraz popularniejsze, jednak w tej imprezie atrakcje towarzyszące biegowi, takie jak: pokazy grup rekonstrukcyjnych, czy rodzinna gra terenowa sprawiają, że uczestnikami projektu stają się także osoby niebiegające. Zaangażowanie w projekt potwierdza, że idea i wartości, o które swoją walkę oparli Żołnierze Wyklęci są dzisiaj wciąż żywe i aktualne.” – czytamy na stronie wydarzenia.

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję IMPERIUM! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.

Kamery IMPERIUM

Reklama