W sylwestra Urząd Miejski będzie czynny krócej. Do której godziny gliwiczanie załatwią sprawy?

0
294
Fot. pexels.com

W czwartek, 31 grudnia Urząd Miejski w Gliwicach będzie czynny do godziny 16:00. Od 1 do 3 stycznia nieczynny będzie także Urząd Stanu Cywilnego. Kiedy i gdzie gliwiczanie załatwią sprawy związane z pochówkiem czy zgłoszeniem zgonu?

By załatwić formalności, dotyczące pochówku, mieszkańcy będą musieli przedłożyć kartę zgonu w zakładzie pogrzebowym i u administratora cmentarza.

Natomiast zgłoszenie zgonu – po przedłożeniu karty zgonu – będzie możliwe w Urzędzie Miejskim przy ul. Zwycięstwa w poniedziałki: 28 grudnia i 4 stycznia, w godz. od 8:00 do 16:00. Dla gliwiczan, chcących dokonać zgłoszenia dostępne będzie wejście, znajdujące się po lewej stronie, przy ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego.

Formalności, związane ze zgłoszeniem zgonu można załatwić osobiście lub przez pośrednika, upoważnionego pełnomocnictwem. Wzór dokumentu dostępny jest na stronie www.gliwice.eu, w zakładce Wirtualne Biuro Obsługi – Formularze do pobrania.

Oglądaj „Flesza” o każdej pełnej godzinie. Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci Imperium Telecom.