W piątek w Gliwicach ruszają szczepienia seniorów. Gdzie można się zaszczepić?

0
673

Równo o północy 15 stycznia ruszą zapisy najstarszej grupy seniorów +80 na szczepienie przeciwko Covid-19. Jak zapisać się na szczepienie? Możliwości są trzy – przez telefon, internet i osobiście. 

Dzwoniąc na bezpłatną i co ważne całodobową infolinię 989, konsultant pomoże znaleźć dogodny termin oraz miejsce najbliższe zamieszkania. Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Przez telefon możemy zarejestrować swoich dziadków lub rodziców.

Drugim sposobem jest rejestracja internetowa na pacjent.gov.pl. Tu też warto poprosić o pomoc dzieci lub wnuków.

Aby skorzystać z e-Rejestracji, trzeba mieć Profil Zaufany. System zaproponuje 5 dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko miejsca zamieszkania. Oznacza to, że nasza przychodnia niekoniecznie jest punktem szczepień. Warto więc sprawdzić gdzie takowy punkt znajduje się najbliżej nas.

Jak długo będzie trzeba czekać na termin? Tego nie wiedzą nawet sami lekarze. Wśród zapytanych przez nas gliwiczan nie brakuje osób, które chcą się zaszczepić. Pojawiają się jednak także głosy krytykujące system szczepień.

Równolegle wszystkie osoby pełnoletnie mogą wyrazić chęć zaszczepienia. Wypełniając formularz otrzymamy skierowanie na szczepienie w momencie, gdy przyjdzie na nas kolej. Od 22 stycznia otwarta będzie rejestracja na szczepienie przeciw COVID-19 dla osób 70+.

Oglądaj „Flesza” o każdej pełnej godzinie. Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci Imperium Telecom.