W dwóch z pięciu nowych budynków przy ul. Kujawskiej wkrótce zamieszkają nowi lokatorzy

Nowych lokatorów doczekają się wkrótce kolejne dwa z pięciu budynków planowanych przy ul. Kujawskiej w Gliwicach. Łącznie ma tutaj powstać 114 lokali mieszkalnych. Inwestycja realizowana jest w ramach gliwickiego programu budownictwa mieszkaniowego.

Na mieszkania od miasta mogą liczyć osoby z trzech list. Pierwsza z nich obejmuje chętnych na mieszkania socjalne i docelowe, przeznaczone dla osób o niskich dochodach. Osoby spełniające wyższe kryteria dochodowe znajdują się na liście do przyznania lokali do remontu. Natomiast na liście trzeciej chętnych na nowe mieszkania figurują osoby, które pracują i odprowadzają podatki w Gliwicach.

Mieszkania budowane w ramach gliwickiego programu budownictwa mieszkaniowego są skierowane dla pracujących gliwiczan. Trzeba legitymować się dwuletnim odprowadzaniem podatków PIT w Gliwicach, aby móc starać się o takie mieszkanie – Mówi prezydent Gliwic, Adam Neumann

Oprócz mieszkań przy ul. Kujawskiej nowe lokale mieszkalne powstają także przy ul. Opolskiej. Zeszłej jesieni oddany został budynek przy ul. Anny Jagiellonki w Łabędach, gdzie projektowany jest kolejny budynek. W oparciu o dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego powstaje także osiedle mieszkaniowe przy ul. Wiertniczej – Zbożowej.

Jak deklaruje Urząd Miejski w Gliwicach – nowe lokale mieszkalne budowane są “pod klucz”, co oznacza, że są w pełni gotowe do zamieszkania. Mieszkania posiadają centralne ogrzewanie, ciepłą wodę oraz miejsce parkingowe dla każdego z lokatorów. Nie bez powodu miejskie lokale cieszą się dużym powodzeniem, a liczba wniosków niejednokrotnie znacznie przekracza liczbę mieszkań do rozdysponowania.

Klucze do nowych mieszkań przy ul. Kujawskiej nowi lokatorzy odbiorą jeszcze w listopadzie tego roku.

Program gliwickiego budownictwa mieszkaniowego zakłada, że w bieżącej kadencji władze miasta wybudują około 400 takich mieszkań.

Oglądaj „Flesza” o każdej pełnej godzinie. Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci Imperium Telecom

Kamery IMPERIUM

Reklama