Uwaga na przejściu dla pieszych! Groźne potrącenie na ul. Dworcowej

0
354

Do niebezpiecznego potrącenia doszło w środę, ok godz. 18:30 na oznakowanym przejściu dla pieszych na ul. Dworcowej. Kierowca jednego z pojazdów zatrzymał się, by przepuścić na pasach dwie młode kobiety. Gdy piesze były już na przejściu, niespodziewanie uderzył w nie inny samochód, jadący drugim pasem. Zdaniem policji, w tej sytuacji zawiodła jednak nie tylko czujność kierowcy, ale także pieszych. 

Kierującemu pojazdem mężczyźnie funkcjonariusze odebrali prawo jazdy. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. I choć życiu potrąconych kobiet nie zagraża niebezpieczeństwo, to sytuacja ta mogła zakończyć się tragicznie. O tym zapomina jednak wielu kierowców.

Tak było i w przypadku kierującego Toyotą 22-latka, który w poniedziałek, 1 lutego na ul. Portowej wyprzedził inny pojazd na przejściu dla pieszych. Wyczyn młodego kierowcy zarejestrowała kamera policyjnego radiowozu. Zdaniem policji – to tylko jedna z wielu podobnych sytuacji. 

źródło: KMP Gliwice

Policja apeluje – nawet jeśli masz pierwszeństwo, nie jesteś bezpieczny! Tak myśli jednak wielu pieszych, którzy – przekonani o swoim pierwszeństwie – niejednokrotnie przekraczają przejście dla pieszych nie rozglądając się na boki. Nie każde takie przejście kończy się jednak szczęśliwie. Cmentarze pełne są bowiem tych, którzy mieli pierwszeństwo. 

Oglądaj „Flesza” o każdej pełnej godzinie. Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.