Unikatowe filmy w Twoim domu. Ruszył festiwal ALL ABOUT FREEDOM

0
282

Dzięki platformie MOJEeKINO, na której aktywne jest gliwickie kino AMOK, widzowie będą mogli zapoznać się z unikatowymi filmami. Od 14 do 18 października na platformie MOJEEKINO będzie można obejrzeć 10 filmów w ramach festiwalu ALL ABOUT FREEDOM FESTIVAL organizowanego przez Europejskie Centrum Solidarności.

All About Freedom, festiwal kina zaangażowanego i ambitnego, zwykle trwał ponad tydzień. Z uwagi na pandemię jego program został ograniczony do kilku dni, zrezygnowano też ze spotkań z twórcami na żywo i postawiono na spotkania online (powstanie Strefa Rozmów na platformie mojeekino.pl). W programie poruszające dokumenty i filmy fabularne.

Tegoroczna, 14. Edycja odbywa się pod hasłem: NADZIEJA W CZASIE BEZNADZIEI.

Szukaliśmy filmowych punktów odniesienia do COVID-19. Nie po to, aby wzmagać niepokój, ale po to, aby pokazać siłę człowieka mierzącego się z kataklizmem albo innym wyzwaniem, które wydaje się nie do pokonania. Nie są to filmy z prostym happy endem, głęboko poruszają, ale przy odrobinie uważności możemy dostrzec cień nadziei – nie ma naszej zgody na gwałty, morderstwa, agresję i dyskryminację – mówi Iwona Katarzyńska-Czeplewska.  

– Widzimy na co dzień, jak łatwo nam odebrać nasze prawa, które wydawały się wcześniej oczywistością. Pandemia to czas sprawdzenia naszego poczucia solidarności. Zakazy i nakazy mające nas bronić przed pandemią dopiero wtedy nabierają sensu, gdy przestrzegając ich, czujemy solidarność wobec innych obywateli – mówi Artur Liebhart, kurator programu filmowego AAFF. – Proponujemy w tegorocznym programie AAFF obrazy wolności i solidarności ku pokrzepieniu serc.

Więcej na stronie ECS: https://ecs.gda.pl/aaff

W tym roku to widzowie, a nie wyselekcjonowane jury jak w latach poprzednich, wybierze najlepszy film festiwalu i przyzna Nagrodę Prezydenta Miasta Gdańska. Głos można oddać za pomocą wirtualnej ankiety. W tym roku nie ma selekcji – wszystkie filmy biorą udział w konkursie. Sprzedaż biletów rozpocznie się w środę, 14 października, a filmy będzie można oglądać do niedzieli (18 października). Na niektóre filmy obowiązuje limit biletów, więc należy się spieszyć z kupnem wirtualnych wejściówek w cenie 10 zł. Na obejrzenie filmu po wykupieniu biletu są 4 godziny. Cena karnetu 80,00 zł.

Źródło: informacja prasowa