Uczniowie gliwickiej podstawówki głodni międzynarodowego sukcesu

0
518
Hania, Jaś, Marcelina, Martyna, Monika i Zosia z czwartej klasy w tym roku wygrali poziom ogólnopolski Odysei Umysłu w Gdyni, to daje im prawo o startowanie o najwyższe trofeum i sukces na świecie.

Już po raz kolejny szkoła Filomata z Pszczyńskiej mierzy wysoko. Hania, Jaś, Marcelina, Martyna, Monika i Zosia z czwartej klasy szkoły podstawowej w tym roku wygrali poziom ogólnopolski Odysei Umysłu w Gdyni. Teraz mogą walczyć o zwycięstwo na poziome światowym w Stanach Zjednoczonych.

“Odyseja umysłu” to konkurs dla młodzieży szkolnej, podczas którego liczy się kreatywność, multidyscyplinarność i… samodzielność. Uczniowie Filomaty mieli do przygotowania m.in. przedstawienie, stroje i eksponaty – w dużej części ruchome.

Dla części uczestników udział w Odysei jest już tradycją rodzinną. Kilka lat temu do Stanów Zjednoczonych na międzynarodowy finał jechali ich bracia i siostry. Trenerką śmiałków w tym roku jest pani Iza Roman.

Na 21 maja zaplanowano wylot do USA, do stanu Iowa, gdzie na tamtejszym uniwersytecie odbędzie się finał “Odysei umysłu”. Aby amerykański sen uczniów z gliwickiej szkoły się spełnił potrzebne są oczywiście słowa otuchy, ale także wsparcie finansowe.

Uruchomiono zbiórkę na portalu zrzutka.pl. Cała rozmowa ze śmiałkami do zobaczenia w środę, 11 maja, w programie “Głos Gliwiczan” o godz. 16:00, 18:00 i 20:00 w Telewizji IMPERIUM.