Pieszo nie przejdziemy tunelem pod dworcem PKP. Będzie zamknięty do maja

0
571

Od poniedziałku, 11 stycznia gliwiczanie nie przejdą tunelem, biegnącym od dworca PKP do ul. Tarnogórskiej. Zamknięty został fragment przejścia znajdujący się za peronami. Utrudnienia spowodowane będą trwającą od września budową Centrum Przesiadkowego.

Planowo mieszkańcy mają ponownie skorzystać z przejścia 15 maja 2021 roku. To jednak orientacyjny termin otwarcia tunelu. Wykonawca prac, firma Mostostal Zabrze zastrzegła, że może on ulec zmianie, jeśli wystąpią problemy niemożliwe do przewidzenia, takie jak np. kwarantanna pracowników czy trudności w dostawie potrzebnych materiałów.

W czasie zamknięcia tunelu trwać będzie jego przebudowa i modernizacja. W jej ramach wymienione zostaną m.in. posadzki i okładziny ścienne. Wykonawca prac przebuduje także schody i dostosuje pochylnię do obowiązujących przepisów. Tunel doczeka się też remontu sufitu, instalacji nowego oświetlenia i kamer monitoringu, a także nowej wiaty nad wyjściem od strony ul. Tarnogórskiej. W jej sąsiedztwie staną również tablice, informujące o odjazdach pociągów.

Tak zmodernizowane przejście zostanie połączone z nowo budowanym tunelem. W ten sposób połączy ono dworzec PKP z nowoczesnym Centrum Przesiadkowym.

Oglądaj „Flesza” o każdej pełnej godzinie. Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci Imperium Telecom.