Tężnia kończy działalność. Korzystaj póki możesz!

To już ostatnie chwile, aby skorzystać z dobrodziejstw, jakie niesie ze sobą tężnia solankowa w Lesie Komunalnym przy ulicy Chorzowskiej. Atrakcja uruchomiona w lipcu 2020 roku kończy sezon 3 listopada, wtedy też zarządca obiektu, czyli Miejski Zarząd Usług Komunalnych rozpocznie prace przy opróżnianiu i czyszczeniu zbiornika z solanką.

Obiekt o wymiarach 13×40 metrów mierzy blisko 8 metrów wysokości. Koszt projektu i budowy to ponad 3 mln złotych. Przez te kilka miesięcy działania tężnia cieszyła się dużą popularnością wśród mieszkańców Gliwic, nie brakowało także osób przyjezdnych, które jako punkt wypadu obrały właśnie tej obiekt. W trakcie trwania sezonu pojawiły się dodatkowe ławeczki, obiekt był też czasowo zamknięty pod koniec sierpnia ze względu na pandemię.

Przez cały okres zimowy aż do wiosny, tężnia będzie pełniła jedynie funkcje obiektu rekreacyjnego. Ponowne uruchomienie solanki możliwe będzie, w zależności od warunków pogodowych, wiosną 2021 roku.

Oglądaj „Flesza” o pełnej godzinie. Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci Imperium Telecom.

Kamery IMPERIUM

Reklama