Szósty dzień protestu kobiet. Kolejny “spacer” w czwartek po godz. 16:00 [FOTO i WIDEO]

Podobnie jak w dniach poprzednich na ulice miasta wyszli protestujący wobec zaostrzenia prawa aborcyjnego. Ulicami miasta przeszło kilka tysięcy osób – kobiety, mężczyźni, mali i duzi, niekiedy całymi rodzinami.

Szósty dzień strajku kobiet w Gliwicach (fot. Agnieszka Chlewicka-Bac):

[Best_Wordpress_Gallery id=”4″ gal_title=”Protest Kobiet 28.10.2020″]

Oświadczenie na swoim fanpage’u w sprawie codziennych protestów wydał prezydent Gliwic, Adam Neumann. Czytamy w nim m.in. o poszanowaniu praw człowieka, przestrzega także przed prowokacjami.

– Nie dajcie się wciągać w akty wandalizmu czy bezczeszczenia budynków sakralnych. Nie dawajcie satysfakcji prowokatorom, którzy chcą skierować Wasz protest w innym kierunku, odwrócić uwagę od własnych działań i skłócić Was z osobami o innych poglądach. – napisał w środę, 27 października, Adam Neumann, prezydent Gliwic – Przebieg demonstracji w Gliwicach jest spokojny i pokojowy za co bardzo dziękuję, ale i w naszym mieście mieliśmy do czynienia z aktem wandalizmu, który budzi mój zdecydowany sprzeciw. Czasem wystarczy tylko iskra, by wywołać wybuch. Wierzę w mądrość gliwiczanek i gliwiczan. Uważajcie na siebie, dbajcie o wzajemne bezpieczeństwo, tolerancję i szacunek dla ludzi o innym światopoglądzie. To nie oni są Waszym wrogiem.

Na czwartek, 29 października, zaplanowano kolejny “spacer”. Początek godz. 16:00 Skwer Doncaster. Trasa: skwer Doncaster, ul. Rybnicka, ul. Żwirki i Wigury, ul. Lotników, ul. Bojkowska, ul. Pszczyńska, ul. Mikołowska, pl. Krakowski.

Oglądaj „Flesza” o każdej pełnej godzinie. Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci Imperium Telecom.

Kamery IMPERIUM

Reklama