Mieszkańcy obawiają się budowy czteropiętrowych bloków w sąsiedztwie. Rzecznik: Ta zabudowa jest w planie od wielu lat!

Teren między Bernardyńską a Polną w Szobiszowicach ma zostać sprzedany. Co zechce wybudować tam inwestor? Tego mieszkańcy już się obawiają i protestują…

Mieszkańcy dzielnicy Szobiszowice nie chcą zgodzić się na sprzedaż działek między ulicami Bernardyńską, a Polną. Istniejący tam teren zielony chcieliby pozostawić w ogólnodostępnej formie. Zainteresowani złożyli pismo protestacyjne do prezydenta Gliwic. Oczekują odstąpienia od planu zagospodarowania zarzucając miastu znamiona nieuczciwego działania, oraz niszczycielską ingerencję w przyrodę, jak i naruszające dobra osobiste obecnych mieszkańców:

mówił Łukasz Oryszczak, rzecznik prezydenta Gliwic. Rzecznik również skomentował, że mieszkańcy obawiają się postawienia w okolicy czteropiętrowych budynków:

Łukasz Oryszczak, rzecznik prezydenta miasta podkreślił również, że omawiana dzielnica jest terenem, gdzie większość osób mieszka w domkach jednorodzinnych oraz ma dostęp do terenów zielonych.
Jak informuje portal 24Gliwice.pl, pismo protestacyjne do prezydenta Adama Neumanna podpisało dotąd 135 osób.

Wysłuchaj całej rozmowy:

Listen to “PRESSROOM – Łukasz Oryszczak, rzecznik prasowy prezydenta, odpowiedzi” on Spreaker.

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję Imperium! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.

Kamery IMPERIUM

Reklama