„Spróbujmy razem porozmawiać o wojnie bez słów”

W niedzielę, 17 marca, w Stacji Artystycznej Rynek odbędzie się wyjątkowe wydarzenie “DANCE FOR UKRAINE”, przygotowane przez ukraińskiego reżysera-choreografa Oleksiia Kozhana, które pokaże, jak zwykli ludzie przekształcili swoje emocje związane z wojną w sztukę.

„Wojna dzieli życie zwykłego człowieka na przed i po. Nie da się do tego w pełni przygotować. Nie da się tego przewidzieć ze 100% dokładnością. Budząc się jednego ranka, opuszczasz łóżko, a wraz z nim wygodną rutynę, plany na przyszłość i spokój. Przerośnięte poczucie odpowiedzialności za bliskich i znajomych, uczucie niepokoju w nocy i niezrozumienie tego, co się dzieje – twoi nowi towarzysze każdego dnia. Umiejętność odróżniania prawdy od propagandy, przystosowania się do godziny policyjnej i współpracy z wolontariuszami – twoje nowe hard i soft skills” – opowiada o odczuciach spowodowanych wojną Oleksii Kozhan.

Zapraszamy na prezentację tanecznego wideo projektu „Dance for Ukraine” Oleksija Kozhana, w którym zwykli ludzie opowiedzą o swoich doświadczeniach zetknięcia się z wojną i o tym, jak te doświadczenia przekształciły się w sztukę. Zespoły młodych i dorosłych tancerzy ze szkół Uptown Dance School (Wyszhorod, obwód Kijowski) i Art-Line (Mukaczewo, obwód Zakarpacki) stworzyły 10 filmów tanecznych, z których każdy to krótka historia.

Prezentacja filmowego projektu odbędzie się w niedzielę 17 marca w Stacji Artystycznej Rynek w Gliwicach (Rynek 4-5). Początek o godz. 18:00, wstęp wolny.

„Spróbujmy razem porozmawiać o wojnie bez słów” – zaprasza na wydarzenie reżyser.

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję IMPERIUM! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.

Kamery IMPERIUM

Reklama