Spacerowali z mapą, szukali zielonych eko-punktów i zbierali śmieci. Gliwiczanie posprzątali las w ramach II akcji #CzysteSzlaki

0
422

Eko-edukacja, gra terenowa na orientację dla najmłodszych i zbieranie śmieci w lasach i parkach, w okolicy miast i w górach – czyli wszędzie tam gdzie można zaleźć szlaki turystyczne. Taki cel przyświecał organizatorom II Gliwickiego Finału akcji #Czyste Szlaki. Podczas trzygodzinnej gry terenowej zebrano kilkanaście worków z różnymi odpadami. Wśród  znalezionych przedmiotów były takie „perełki” jak telewizor kineskopowy czy opona od ciężarówki.  

Zbieranie odpadów było połączone z grą na orientację, ale nie można było używać GPS-ów, tylko prawdziwej mapy. To na niej uczestnicy gry szukali punktów, przy których mogli zostawić zebrane śmieci i odebrać pamiątkowe naklejki.

Niewątpliwie największym sukcesem organizatorów jest to, że udało się zachęcić do zbiórki śmieci całe rodziny.

Niestety, mimo regularnego sprzątania wciąż w lesie śmieci nie brakuje, ale – jak przekonuje Grzegorz Czekała, współorganizator akcji – takie inicjatywy dają nadzieję, że tych śmieci będzie mniej. 

Następna akcja już niedługo. Dawid i Grzegorz – organizatorzy akcji #CzysteSzlaki, chcą posprzątać Park Kultury i Wypoczynku, położony przy ul. Chorzowskiej. Zapraszamy i zachęcamy do udziału w akcji.

Słuchaj Radia Imperium i oglądaj „Flesza”! Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.