Solidarni z białoruskim teatrem

0
325

Teatry na Białorusi są od dawna pod nieustanną presją. Polityczna cenzura jest stałym elementem wpływającym na ich pracę. Białoruskie teatry są zamykane z powodów politycznych. Wielu ludzi białoruskiego teatru trafia na bruk, albo do więzień. 

Kto inny lepiej zna ten smak jak nie polska kultura, która w czasach PRL-u również była cenzurowana. Stąd wyraz solidarności Teatru Miejskiego w Gliwicach i wystawienie sztuki “Białoruś Obrażona”.

Realizacja „Białorusi obrażonej” w Teatrze Miejskim w Gliwicach ma formę Teatru Internetowego. Nie z powodu pandemii. Teatr chce, aby spektakl dotarł tam gdzie jest najbardziej potrzebny, na Białoruś. Dlatego sztuka będzie wystawiana wraz z rosyjskimi napisami.

„Białoruś obrażona” to sztuka interwencyjna. Więcej w niej rzeczywistości niż fikcji. Jest w niej przemoc, strach, panika, ból, śmierć i determinacja. Wszystko co krąży żyłach i tętnicach zrewoltowanej białoruskiej ulicy. 

Spektakl będzie dostępny bezpłatnie, bez logowania na stronie internetowej teatru.

Premiera 10 grudnia o godzinie 20:00.

Oglądaj „Flesza” o każdej pełnej godzinie. Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci Imperium Telecom.