Rauno Sappinen piłkarzem Piasta

0
231
zdjęcie piast-gliwice.eu

Piłkarze Piasta jeszcze odpoczywają po długiej rundzie jesiennej, ale urlopów nie mają klubowi działacze. W środę Piast ogłosił pozyskanie nowego zawodnika, który może okazać się transferowym hitem tej zimy. Do zespołu Waldemara Fornalika dołączył bowiem 49-krotny reprezentant Estonii – -wychowanek – Flory Tallin – Rauno Sappinen. Zawodnik podpisał kontrakt do końca czerwca 2025 roku z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.

Jest to jeden z najskuteczniejszych napastników grających obecnie w Europie. Tylko w minionym roku 25-latek zdobył aż 38 bramek w rozgrywkach ligowych i pucharowych. Sappinen występuje na pozycji napastnika i ma być lekarstwem na brak bramek zdobywanych przez piłkarzy Piasta. To jeden z dwóch powodów dla których gliwiczanie skończyli tę część sezonu na 12 miejscu.

To na pewno nie będzie jedyny transfer do Piasta tej zimy. W mediach pojawiła się już informacja, że wkrótce do drużyny ma dołączyć reprezentant Macedonii Północnej – Tihomir Kostadinov. Ten gracz zazwyczaj występuje w środku pomocy. Do tej formacji też były zastrzeżenie w trakcie rozgrywek, stąd włodarze Piasta szukają wzmocnień, by wiosna była już lepsza w wykonaniu niebiesko-czerwonych. Podopieczni Waldemara Fornalika do treningów wrócą 7 stycznia.

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję Imperium! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.