Protesty kobiet nie ustają. W piątek znów wyszły na ulice

0
301

Choć klamka zapadła i wyrok trybunału konstytucyjnego dotyczący aborcji płodu z wadami letalnymi został opublikowany w dzienniku ustaw, to kobiety nie poddaja się i wciąż wychodzą na ulice. W piątkowy wieczór ponownie się zebrały, aby pokazać swoje niezadowolenie. Wśród uczestników pojawiła się również Wiktoria, która przez swój udział w proteście była już przesłuchiwana.

Protest kobiet to nie tylko sprzeciw wobec wyroku trybunału konstytucyjnego. Są osoby, którym nie podoba się polityka rządu Prawa i Sprawiedliwości. Swoim uczestnictwem w strajkach wyrażają swój bunt wobec jak opisują protestujący “rujnowaniem państwa polskiego”

Protesty to największy i najsilniejszy wyraz niezadowolenia z działań władzy w wolnej Polsce. W kilku miastach dochodziło do starć z policją. W Gliwicach manifestacje przebiegają pokojowo. Policja nie musi używać siły wobec protestujących.

Oglądaj „Flesza” o każdej pełnej godzinie. Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci Imperium Telecom.