Premier funduje maszty z flagą. Gliwiczanie nie chcą prezentu od władzy?

0
485

Projekt „Pod biało-czerwoną” zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Inicjatywa zakupu masztu i flagi zależeć będzie od mieszkańców.
 
Aby wziąć udział w akcji, należy zebrać odpowiednią liczbę głosów. W przypadku Gliwic wymagane jest 1000 głosów. Głos poparcia dla inicjatywy zakupu masztu i umieszczonej na nim flagi, która będzie dumnie eksponowana w centralnym miejscu gminy, mogą oddawać jej mieszkańcy. 

„Pod biało-czerwoną to projekt, który ma zjednoczyć nasz kraj i jego mieszkańców. Nie tylko uhonoruje Poległych za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny, ale także zachęci do patriotycznych postaw i dumy z bycia Polakami.” – można przeczytać na rządowej stronie.

Akcja cieszy się ogromnym powodzeniem w małych miejscowościach, gdzie liczba potrzebnych głosów jest mniejsza. Gorzej sytuacja wygląda w dużych miastach m.in w Gliwicach.

Dotychczas w Gliwicach oddano 148 głosów, aby takowy maszt postawić. Oznacza to, że brakuje 852 głosów, aby w mieście stanął maszt. Tak niewielka ilość głosów w dużych miastach prawdopodobnie związana jest z tym, że ludzie nie wiedzą nic o akcji lub nie chcą “prezentu” od rządu.

Szczegóły akcji znajdziecie państwo pod adresem https://www.gov.pl/web/bialoczerwona/pod-bialo-czerwona. Głosy można oddawać do 11.11.2020

Oglądaj „Flesza” o pełnej godzinie. Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci Imperium Telecom.