“Pomoc Ukrainie to nie sprint a maraton”

Taki wniosek można wysunąć po spotkaniu przedstawicieli władz miasta i organizacji pozarządowych, które pomagają uchodźcom. Konferencja prasowa odbyła się w środę, 2 marca, w gliwickim ratuszu.

Prezydent Adam Neumann zapewniał, że Gliwice ściśle współpracują z administracją rządową w zakresie niesienia pomocy.

Do tych organizacji zalicza się między innymi Stowarzyszenie GTW Gliwice, które na co dzień prowadzi m.in. Stację Artystyczną Rynek, a teraz zajmuje się koordynacją wolontariuszy, w przyszłości planowane są aktywności, które zbliżą do siebie nowych sąsiadów.

Mówi Agnieszka Jagła, wiceprezes stowarzyszenia GTW Gliwice:

Drugą organizacją obecną na spotkaniu z mediami było Centrum Inicjatyw Społecznych, które już od kilku tygodni, śledziło to, co dzieje się w Ukrainie.
Mówi Leszek Losza, prezes stowarzyszenia Centrum Inicjatyw Społecznych, które prowadzi platformę Gliwice dla Ukrainy.


W czwartek, 3 marca, o godz. 10:00 rusza miejska zbiórka na rzecz uchodźców z Ukrainy, którzy trafiają do naszego miasta z ogarniętego wojną kraju. Dary będą zbierane w hali widowiskowo-sportowej Arena Gliwice (ul. Akademicka 50) – w tygodniu między godz. 10.00 a 20.00 oraz w weekendy od godz. 12.00 do 18.00. Zbiórkę koordynuje Stowarzyszenie GTW Gliwice, które prosi, aby sprawdzać na bieżąco listę potrzebnych artykułów.

Temat rozwijamy także dziś na antenie Telewizji IMPERIUM po godz. 16:00 najważniejsze momenty spotkania z mediami i rozmowy z przedstawicielami organizacji pozarządowych.

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję Imperium! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.

Kamery IMPERIUM

Reklama