Podwyżki cen śmieci nawet o 50%. Najmocniej odczują je samotni.

0
331

Ceny za odbiór śmieci rosną. Nie podoba się do mieszkańcom. Zgłosiła się do nas Pani Janina, która uważa, że nowy system naliczania opłat za śmeci jest niesprawiedliwy. Od 1 października wyznacznikiem wysokości będzie metraż mieszkania. Oznacza to, że najbardziej odczują to osoby mieszkające samotnie w dużych mieszkaniach. Zapytaliśmy mieszkańców Osiedla Obrońców Pokoju co sądzą o podwyżce.

Od 1 października w Gliwicach obowiązują nowe stawki za odbiór śmieci.  W związku z tym od 2 do 26 października pracownicy Urzędu Miejskiego będą doręczać właścicielom nieruchomości zamieszkałych, zobowiązanym do ponoszenia opłaty za odpady komunalne, zawiadomienia o zmianie wysokości tej należności.

Zawiadomienia będą dostarczane w dni robocze w godzinach popołudniowych oraz w soboty od godzin porannych – zawsze najpóźniej do godz. 20.00. Przypominamy zwłaszcza starszym mieszkańcom, że pracownicy UM nie są uprawnieni do pobierania żadnych należności! W razie nieobecności adresata będą podejmowane kilkukrotne próby w celu skutecznego doręczenia zawiadomienia.

źródło: UM Gliwice