Po 12 latach ruszyła budowa

Po 12 latach rusza budowa na terenie po dawnej Hucie 1 maja. I nie będzie to Focus Park, ani “kunie” oraz też nie “wieś” – jak proponowali w naszej sondzie gliwiczanie – a kompleks biurowców o nazwie DL Prime Gliwice.

Znajdą się w nim biura, lokale usługowe i lokale handlowe. Na teren już powoli wjeżdżają maszyny, a teren został skrzętnie ogrodzony co wzbudza zaciekawienie mieszkańców.

Na DL Prime Gliwice składają się 3 budynki.. Powierzchnia użytkowa tych pięciokondygnacyjnych budynków wyniesie 19000 m2.

kampus DL PRIME Będzie mieć walory ekologiczne. Biura zasilane będą energią elektryczną w części pochodzącą z odnawialnych źródeł przy wykorzystaniu paneli fotowoltaicznych. Do podlewania trawników zbierana będzie deszczówka, planowany jest także odzysk wody szarej.

Kompleks to nie jedynie biurowce. Mieszkańcy znajdą tu również  klub fitness, przedszkole, kawiarnie, oraz strefy gastronomiczne i wypoczunku.

Na placu budowy trwa gromadzenie sprzętu, budowa ma ruszyć po Nowym Roku.

Oglądaj „Flesza” o każdej pełnej godzinie. Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci Imperium Telecom.

Kamery IMPERIUM

Reklama