Piłkarze Piasta zakończyli obowiązkową kwarantannę

Piłkarze Piasta Gliwice zakończyli 14-dniową kwarantannę, która była wymogiem przed wznowieniem rozgrywek. – My zawodnicy jeszcze bardziej docenimy to, co zostało nam odebrane. W takich okolicznościach właśnie się docenia zawód, jaki się wykonuje i jak bardzo piłka nożna może cieszyć – mówi Patryk Sokołowski, pomocnik gliwickiej drużyny.

W poniedziałek w klubie odbywają się testy na koronawirusa. Przejdzie je około 50-ciu osób. Testy są przeprowadzane pojedynczo co 10 minut. Piłkarze z negatywnymi wynikami będą mogli powrócić do treningów. Ci z wynikami pozytywnymi zostaną skierowani na badania genetyczne. Koszty badań pokrywa PZPN. Kolejne testy zostaną przeprowadzone 2-3 dni przed pierwszym meczem, zaplanowanym na ostatnim weekend maja.

Okres izolacji zawodników trwał od 20-ego kwietnia. – W tym czasie bardzo tęskniłem za boiskiem, treningami i meczami, a nawet za szatnią oraz atmosferą. Próbowałem sobie to wszystko zrekompensować – opisuje swoje ostatnie dwa tygodnie na oficjalnej stronie klubu Patryk Sokołowski.

Sokołowski to jeden z piłkarzy, którzy przedłużyli kontrakt z Piastem. Oprócz niego w Gliwicach na dłużej pozostanie Tomasz Mokwa oraz prawdopodobnie Jorge Felix, który deklaruje chęć dalszej gry w niebiesko-czerwonych barwach.

Foto: Piast Gliwice

Kamery IMPERIUM

Reklama