Pandemia niszczy święta? Nie będzie jarmarku

0
276
fot. R. Neumann / UM Gliwice

Ze względu na dużą liczbę zachorowań na COVID-19, wprowadzone obostrzenia, które odnoszą się bezpośrednio do handlu oraz zakaz zgromadzeń powyżej 5 osób, samorząd Miasta Gliwice podjął decyzję o rezygnacji z tegorocznej edycji Jarmarku Bożonarodzeniowego.

Podobne decyzje podjęły również inne miasta , w których organizowane były jarmarki (paryski jarmark w ogrodach Tuilleries, norymberski Christkindsmarkt, drezdeński Strizelmarkt czy berliński Gendarmenmarkt oraz jarmarki m.in we Wrocławiu, Poznaniu, Toruniu, Opolu, Chorzowie, Krakowie, Gdańsku czy Tarnowskich Górach).

W związku z rezygnacją z jarmarku, nie będzie również atrakcji, jakie towarzyszyły temu wydarzeniu: karuzeli wiedeńskiej, interaktywnego domku z aniołkami oraz artystycznych imprez weekendowych.

Podejmując tę decyzję, kierownictwo miasta miało również na względzie interes handlowców, którzy w przypadku konieczności odwołania imprezy w późniejszym terminie, mogli zostać z zakupionym już towarem. Chodzi o uniknięcie sytuacji, jaka spotkała handlowców przy okazji zamknięcia cmentarzy przed świętem Wszystkich Świętych.

Od 1 grudnia do 7 stycznia na Rynku będzie stała tradycyjna Szopka Bożonarodzeniowa, a centrum miasta zostanie przyozdobione dekoracjami świątecznymi.

źródło: UM Gliwice

Oglądaj „Flesza” o każdej pełnej godzinie. Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci Imperium Telecom.