Oryginał czy cover? Co jest lepsze? [wydarzenie ONLINE]

0
369
Zdjęcie autorstwa Stas Knop z Pexels

Pytanie o to, co jest lepsze oryginał czy cover, to jak pytanie o to, co było pierwsze kura czy jajko. Ile słuchaczy, tyle zdań. Dyskusję na ten temat poprowadzą (w wersji online) panowie Ziębowicz i Kwaśniewski. Sprawdzony w bojach duet. Rozmawiają o muzyce, nie ograniczając się do żadnego gatunku, muzykę definiują tylko na dobrą i złą. Puszczają utwory i piosenki, które stały się przebojami, ale autorami i pierwszymi wykonawcami był ktoś wiele wiele lat wcześniej. Doszukują się także inspiracji muzycznych u naszych ulubionych artystów. A wszystko to po to, aby dzielić się swoją pasją.

Kim są nasi prowadzący? Boguś Ziębowicz – nauczyciel akademicki, właściciel sklepu Vinylhouse Bogusław Ziębowicz, twórca Dobrego Wieczoru z Płytą Winylową i Gliwickiej Giełdy Płytowej w Spirali. Łukasz Kwaśniewski, menadżer Klubu Spirala, twórca cyklu koncertów spiralaROOM oraz Klubu Amatorów Kina.

Covery Inspiracje Plagiaty – 2 epizod 2 sezonu – pogadanka duetu Ziębowicz-Kwaśniewski do zobaczenia w czwartek 5 listopada o godzinie 19:00. Wydarzenie ONLINE dostępne na fanpage’u Klubu Spirala.

Oglądaj „Flesza” o każdej pełnej godzinie. Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci Imperium Telecom.