Ogólnopolska akcja ujawniania miejsc zamieszkania przestępców, czy zwykłe pomówienia i akty wandalizmu?

0
2028

Pedofil czy morderca – to tylko niektóre z haseł, pojawiających się w ostatnim czasie na elewacach gliwickich budynków. Nierzadko opatrzone są także nazwiskiem osoby, której mają dotyczyć. Z nieoficjalnych informacji, uzyskanych od jednego z naszych widzów wynika, że tego typu akty wandalizmu mogą stanowić element ogólnopolskiej akcji, polegającej na ujawnianiu miejsca zamieszkania domniemanych przestępców.

Jedna z takich dewastacji miała miejsce w ubiegły piątek w Sośnicy. Na odnowionej elewacji budynków przy ul. Pustej wandal wielokrotnie napisał słowo “Pedofil”. Obok hasła pojawiło się także nazwisko jednego z mieszkańców bloku oraz jego adres zamieszkania. Tych – z uwagi na ochronę danych osobowych – nie możemy podać. Na temat dewastacji rozmawialiśmy z przedstawicielką zarządu Wspólnoty Mieszkaniowej, która chciała pozostać anonimowa.

Jak twierdzi wspólnota – mieszkańcy bloku napisy zobaczyli w piątek nad ranem. Prawdopodobnie sprawca lub sprawcy dewastacji dokonali jej pod osłoną nocy. W poniedziałek wspólnota mieszkaniowa zgłosiła sprawę na policję. Brak jednak świadków, którzy widzieliby cokolwiek podejrzanego.

Zniszczenie mienia to jednak nie jedyny problem. Wulgarne napisy szczególnie poruszyły bowiem rodzinę, której nazwisko pojawiło się na elewacji budynków. I choć anonimowe oskarżenia są poważne, to ich adresat może liczyć na solidarność ze strony pozostałych mieszkańców, którzy dalecy są od jakiejkolwiek formy ostracyzmu.

To jednak nie ostatni tego typu atak w Gliwicach. Podobne napisy pojawiły się bowiem na budynkach przy ul. Dolnych Wałów. Tym razem obok nazwiska lub pseudonimu widnieje słowo “morderca”. Wiele wskazuje więc na to, że krążące w sieci komentarze o tajemniczej akcji mogą okazać się prawdą. Jednak – zdaniem policji “akcja” to za duże słowo. A autorzy podobnych pomówień mogą kierować się wyłącznie chęcią zemsty na konkretnej osobie.

Dlatego policja apeluje, by podobnych anonimowych oskarżeń nie traktować poważnie. A ściganie i rozliczanie przestępców pozostawić wymiarowi sprawiedliwości. 

Oglądaj „Flesza” o każdej pełnej godzinie. Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.