Od stycznia Polacy odczują pozytywne skutki Polskiego Ładu w wynagrodzeniach – obiecywał na naszej antenie wojewoda śląski Jarosław Wieczorek

0
155

Nie wszyscy jednak w takie zapewnienia wierzą.  Gliwiczanie obawiają się raczej drożyzny, związanej z inflacją.
„Oczywistym jest, że inflacja w Polsce występuje. Ale taka sama jest w innych krajach Europy, jak Litwa, Czechy czy Hiszpania, a wynika ona z kryzysu energetycznego”, tłumaczył Jarosław Wieczorek.
Polski Ład, czyli nowy rządowy program, ma być z założenia uporządkowaniem systemu podatkowego, fiskalnego i monetarnego. Ale przede wszystkim ma sprawić, że obywatele odczują korzyści i realną pomoc państwa. Program, zdaniem wojewody śląskiego, ma służyć zrównoważonemu rozwojowi oraz być szansą dla mniejszych i słabszych na dostęp do podstawowych dóbr.
Opozycja uważa jednak, że Polski Ład dzieli, zaś samorządy boją się, że na programie stracą z powodu zmian podatkowych. Wojewoda uspokaja: mamy kilka instrumentów, by gminy nie straciły na obniżce podatków dla obywateli.

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję Imperium! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.