Sport na weekend

0
214

Przed nami kolejna porcja sportowych emocji. W ten weekend jednak głównie będziemy kibicować naszym drużynom przed telewizorami lub ekranami komputerów, bo gliwickie zespoły będą głównie grały na wyjazdach.

Już w sobotę w samo południe futsalowa drużyna Piasta zmierzy się z AZS UW Wilanów. To spotkanie odbędzie się w Warszawie, a będzie można je zobaczyć na antenie nSport. Liczymy, że podopieczni Orlando Duarte wygrają i utrzymają drugą lokatę w tabeli.

Także na wyjeździe zagrają nasze pierwszoligowe drużyny futsalowe Sośnica i GSF Gliwice.

W tym samym dniu, ale o godzinie 17:00 piłkarki ręczne Sosnicy w Olkuszu zmierzą się z tamtejszym SPR. Gospodynie tego meczu mają tyle samo punktów co Sośniczanki, ale plasują się o jedno oczko wyżej. Liczymy, że podopieczne Michała Boczka wrócą do Gliwic z kompletem punktów i przeskoczą Olkuszanki w tabeli.

Także w sobotę, ale już już o godzinie 20:00 Piast z trawiastego boiska powalczy z Jagiellonią Białystok. To także będzie spotkanie wyjazdowe. Gliwiczanie nie przegrali w Ekstraklasie od trzech kolejek. Jeśli więc przywiozą z Podlasia jakieś punkty, to będzie można mówić już o dobrej passie i niech tak się stanie.

Przenosimy się teraz o pięć szczebli niżej. W lidze okręgowej w ten weekend Sośnica Gliwice podejmować będzie LKS Żyglin (Miasteczko Śląskie) To spotkanie odbędzie się 30 października o g. 11:00 na stadionie przy ul Fiołkowej w Łabędach. Tamtejszy ŁTS Łabędy natomiast zagra na wyjeździe z Górnikiem Bobrowniki Śląskie – sobota 30 października, g. 14:00.

W niedzielę natomiast coś dla miłośników samochodów, a ściślej mówiąc jeszcze jeżdżących wraków. Na terenie Giełdy Samochodowej już po raz trzeci w tym roku odbędzie się Wrake Race Silesia, czyli wyścig „złomków”. Zawody rozpoczną się o godzinie 10 a zakończą około g. 15:00. Warto to zobaczyć na żywo, bo bardzo atrakcyjne ściganie.

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję Imperium! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.