Od dziś zmiany w komunikacji miejskiej! W życie wejdą “rozkłady robocze nieszkolne” na prawie 100 liniach

0
563

O tym, że pandemia koronawirusa dotyka każdą branżę słyszymy wszędzie. Problemy i restrykcje nie dotknęły również komunikacji miejskiej. Z racji wprowadzenia zdalnego nauczania dla wszystkich uczniów szkół Zarząd Transportu Metropolitalnego podjął decyzje o zmianach na 120 liniach w całej metropolii. Zakładają one zawieszenie połączeń typowo szkolnych oraz obowiązywanie na wielu liniach rozkładów jazdy roboczych nieszkolnych. Stąd apel dla wszystkich, którzy wybierają się na przystanek.

“Trasy tych linii, a także innych, którym również modyfikujemy rozkłady, przebiegają przez każdą część Metropolii. Dlatego apelujemy do wszystkich pasażerów o to, aby planowali podróż z wyprzedzeniem i aby nie wychodzili na przystanek nie sprawdziwszy wcześniej godziny odjazdu na naszej stronie internetowej” – podkreśla rzecznik prasowy ZTM Michał Wawrzaszek.  

Pierwsze zmiany obowiązują od poniedziałku 9 listopada i będą sukcesywnie wdrażane w ciągu tego tygodnia. W Gliwicach  zmiany rozkładu na na dni robocze nieszkolne będą dotyczyć m.in lini nr 8 , 58 , 59 , 60, 126, 156, 186, A4. Zawieszone kursy mają m.in linie 648 i 932. Stąd ponawiamy apel, o dokładne sprawdzenie rozkładu na stronie internetowej ZTMu

Przedstawiciele organizatora transportu wskazują, zmiany są niezbędne. Ostatnie obostrzenia znacząco wpływają na frekwencję pasażerów na poszczególnych trasach.

Oglądaj „Flesza” o pełnej godzinie. Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci Imperium Telecom.