Wszystkich Świętych 2020. Od piątku zmiany organizacji ruchu w okolicach cmentarzy

0
313

W najbliższy piątek na kierowców czekają zmiany organizacji ruchu w okolicach cmentarza Centralnego i cmentarza przy ul. Św. Wojciecha. Utrudnienia spowodowane będą zbliżającymi się obchodami Uroczystości Wszystkich Świętych.

Jak co roku wyłączony z ruchu zostanie odcinek ul. Kozielskiej oraz odcinek od ul. Okulickiego do ronda. im. Władysława Andersa, gdzie wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy. Z ul. Kozielskiej kierowcy skręcą wyłącznie w prawo w ul. Okulickiego. Dojazd od ul. Andersa zostanie zamknięty.

W samo święto na skrzyżowaniu ul. Kozielskiej z ul. Okulickiego wyłączona zostanie także sygnalizacja świetlna.

Odwiedzający cmentarze będą mogli pozostawić samochód na parkingu przy centrum handlowym Arena, na tyłach cmentarza Centralnego, po obu stronach ul. Andersa lub po jednej stronie ul. Okulickiego.

Ruch jednokierunkowy pojawi się także na ul. Św. Wojciecha. Funkcjonował będzie tam też częściowy zakaz zatrzymywania. Bezpośrednio w ulicę wjadą wyłącznie kierowcy jadący z centrum miasta w kierunku Pyskowic. Pozostali do cmentarza dojadą skręcając w ul. Myśliwską.

Na kierowców jadących od strony DK88 czekają objazdy ulicami Św. Wojciecha, Jałowcową, Myśliwską oraz Bończyka. Samochody ciężarowe przejadą DK88 przez rondo na ul. Pionierów do ul. Toszeckiej.

Utrudnienia potrwają do 2 listopada do godziny 6:00 rano.