Od 16 lipca na gliwickiej Starówce panują nowe zasady. I jak jest?

0
448

Od 16 lipca na gliwickiej Starówce panują nowe zasady. Według założeń zmiany miały pozwolić na ustawienie większej ilości ogródków gastronomicznych. Wybraliśmy się w weekend z kamerą, aby zobaczyć, jak aktualnie wygląda sytuacja.

W naszym materiale z 21 lipca pokazaliśmy, że cześć ogródków jest w budowie. Teraz sytuacja się zmieniła i można korzystać z wielu lokali na wolnym powietrzu. Na Starówce pojawiło się dużo nowych ogródków gastronomicznych. Mieszkańcy również chętnie z nich korzystają podczas weekendu, gdzie spędzają swój wolny czas.

Zmiany w organizacji ruchu polegały na zamknięciu ulicy Plebańskiej, Raciborskiej i Krupniczej dla samochodów oraz zamienieniu ulicy Średniej w drogę jednokierunkową. Dzięki temu lokale, które nie miały możliwości postawienia ogródka gastronomicznego zyskały taką możliwość. To istotne w czasie pandemii, gdzie zalecane jest zachowanie dystansu społecznego. Śląski Wojewódzki Konserwator Zabytków wydał pozwolenia dla ponad 20 nowych kawiarenek na gliwickiej Starówce.