Nowa droga na Sikorniku przetnie ogródki. Działkowcy stracą część terenu, ale nie to niepokoi ich najbardziej…

Przedstawiciele działkowców, zaskoczeni skalą planowanych inwestycji w okolicach Rybnickiej i na osiedlu Sikornik, uczestniczyli w posiedzeniu Komisji Dialogu Rady Miasta, która poprosiła prezydenta i Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach o wyjaśnienia w tej sprawie.

O planach zagospodarowania ogrodów działkowych im. 1 maja i ROD Biegusa na Sikorniku działkowcy wiedzieli już od dawna. Urzędujący na ogródkach działkowych przyjęli konieczność budowę łącznika pomiędzy ul. Biegusa a Rybnicką i Toruńską, chociaż te plany w pierwszym planie miały skutkować likwidacją około 50 działek. Miasto poinformowało o projekcie budowlanym ronda, przez które kolejne działki będą musiały zostać usunięte. Sprawa ucichła, najprawdopodobniej przez brak środków, niespodziewanie jednak wróciła:

Przedstawiciele działkowców, zaskoczeni skalą planowanych inwestycji w okolicach Rybnickiej i na osiedlu Sikornik, uczestniczyli w posiedzeniu Komisji Dialogu Rady Miasta, która poprosiła prezydenta i Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach o wyjaśnienia w tej sprawie. Inwestycje są jednak nadal w fazie projektowania:

Chodzi o konieczność stworzenia drogi i miejsca do odbioru śmieci i podłączenia mediów. Mówiła Barbara Komander prezes Rodzinnych Ogrodów Działkowych im. 1 Maja.

Na terenie tych dwunastu działek użydkownicy ROD chcieliby, aby powstał parking. Wiceprezydent Śpiewok i wicedyrektor ZDM Dawid Ochód zapewnili, że będą zmierzać do realizacji takiego wariantu dróg, który pozwoli ochronić jak najwięcej ogrodów.

Listen to “ROZMOWA DNIA: Barbara Komander przewodnicząca Rady Ławniczej Sądu Rejonowego” on Spreaker.

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję Imperium! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.

Kamery IMPERIUM

Reklama