Nie wszystkie dzieci wrócą na zajęcia w MDK

0
437
Dziewczynka i hobby

Młodzieżowy Dom Kultury jest już przygotowany na wznowienie zajęć w nowym reżimie sanitarnym. Po raz pierwszy po przerwie dzieci miały się spotkać z instruktorami w najbliższy poniedziałek, jednak ze względu na sytuację epidemiologiczną, otwarcie podwoi eMDeKu nastąpi nie wcześniej, niż na początku czerwca.

Organizacyjnie jesteśmy przygotowani na wznowienie zajęć w trybie stacjonarnym z wszelkimi obostrzeniami sanitarnymi i wytycznymi GIS, MZ i MEN dot. reżimu sanitarnego, obowiązującego wszystkich pracowników MDK – informuje Sebastian Michałuszek, dyrektor gliwickiego MDK. – Z drugiej strony sytuacja jest mocno dla nas utrudniona przez fakt, że nasze zajęcia są prowadzone w różnych miejscach Gliwic, w obiektach, w których nie jesteśmy administratorem. W związku z tym jesteśmy również uzależnieni od decyzji organizacyjnych tych miejsc. Jestem w stałym kontakcie ze wszystkimi dyrektorami placówek, w których prowadzimy zajęcia i wszystko odbywa się przy współpracy jak i podejmowaniu wspólnych, ważnych decyzji dot. przede wszystkim zdrowia i bezpieczeństwa naszych wychowanków.

Jak się okazuje, pomimo sytuacji epidemiologicznej, aż 60% rodziców zadeklarowało posłanie dzieci na wznowione zajęcia.

Wierzę, że ma to związek z wielkim zaufaniem jakim nas obdarza społeczność lokalna – uważa Michałuszek. Dyrektor gliwickiego MDK podkreśla, że w przygotowaniu placówki do działalności w nowym reżimie sanitarnym dużym wsparciem służył Wydział Edukacji a także sam prezydent Adam Neumann.

Podejmowanie ważnych decyzji w obecnej sytuacji przy takim wsparciu jest bardziej spokojne i merytorycznie przeanalizowane – mówi dyrektor MDK. – Wszyscy w MDK mamy nadzieję, że ten trudny dla wszystkich czas szybko minie i wrócimy do pracy z nowymi doświadczeniami, przemyśleniami, no i co najważniejsze z olbrzymią dawką pozytywnej energii.