Nie chcą wycinki drzew. Mieszkańcy i radni dzielnicy zaskoczeni decyzją ZDM

0
269

10 drzew z ul. Długosza ma zostać wyciętych w najbliższy wtorek. O decyzji Zarządu Dróg Miejskich mieszkańcy dowiedzieli się przypadkiem – z anonimowych ogłoszeń, które pod koniec ubiegłego tygodnia zawisły na drzwiach klatek schodowych oraz… z internetu.

Na wieść o planowanej wycince mieszkańcy zareagowali błyskawicznie. Na własną rękę zorganizowali inwentaryzację zdjęciową oraz spotkanie z dendrologiem. Ten potwierdził, że część drzew jest w złym stanie fitosanitarnym. Obawy mieszkańców wzbudził jednak fakt, że na niektórych z nich widoczne są gniazda ptaków.

Zaskoczenia sytuacją nie kryje także Rada Dzielnicy Wójtowa Wieś, która również nie została poinformowana o planowanej wycince. 

Z tego, co wiem – jeżeli chodzi o wycinkę na Długosza, no to zostanie ona najprawdopodobniej chwilowo wstrzymana, do czasu wyjaśnienia całej sprawy – mówi Marek Krząkała, przewodniczący Rady Dzielnicy Wójtowa Wieś.

Na razie są to jednak informacje nieoficjalne. Rada Dzielnicy Wójtowa Wieś nadal czeka bowiem na oficjalną odpowiedź Zarządu Dróg Miejskich. Radni liczą także na to, że w przyszłości uda się wypracować procedurę, w której podobne decyzje będą wcześniej konsultowane – zarówno z Radą Dzielnicy, jak i jej mieszkańcami.

Więcej na temat  planowanej wycinki drzew przy ul. Długosza w jutrzejszej Rozmowie Dnia o 8:30 na antenie Radia Imperium. Jej gościem będzie Marek Krząkała, przewodniczący Rady Dzielnicy Wójtowa Wieś.

Słuchaj Radia Imperium i oglądaj „Flesza”! Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.