Milion to liczba dnia na środę. Tyloma światełkami rozbłysną Gliwice w tym roku na święta Bożego Narodzenia

0
178


Kolorowe światełka i inne ozdoby będą cieszyć oczy gliwiczan od 6 grudnia do połowy stycznia. Przygotowania do świąt już się zaczęły. Miasto stroją pracownicy Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych.

Jak co roku świąteczny klimat podkreślą choinki, bombki, świetlne tunele i figury aniołów. Choinka pojawi się przed urzędem przy ul. Zwycięstwa, na balkonie ratusza, przed wejściem do palmiarni i na skwerze nad DTŚ – w tym miejscu stanie słynna już celebrytka. Specjalną oprawę będzie miał rynek, gdzie odbędzie bożonarodzeniowy jarmark, oraz budynek palmiarni, na którym zawisną figury aniołów. Świetlne tunele staną z kolei na placach Piłsudskiego oraz Grunwaldzkim. Na tym drugim placu pojawi się w tym roku nowość – między gałęziami drzew zawiśnie efektowna girlanda. Chcieli jej sami mieszkańcy, którzy girlandę zgłosili do zeszłorocznego budżetu obywatelskiego.

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję Imperium! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.