„Szanowny Panie Przewodniczący”. Pisze prezydent Gliwic do przewodniczącego Platformy Obywatelskiej

0
277

Adam Neumann ostro krytykuje część lokalnych polityków tej partii.

„Uważam, że zachowują się niczym „pożyteczni idioci” w służbie prezesa Kaczyńskiego”, napisał o politykach PO Adam Neumann w liście otwartym do Donalda Tuska. Prezydentowi chodzi między innymi o to, że zarząd powiatu gliwickiej Platformy zarekomendował swoim radnym głosowanie przeciw podniesieniu podatku od nieruchomości. Zdaniem Neumanna, takie zjawisko „niespójności” występuje nie tylko w Gliwicach i jest zagrożeniem dla samorządu terytorialnego w Polsce. Prezydent Gliwic zaapelował do Tuska, by uzmysłowił lokalnym politykom PO, że swoim populizmem mogą przyłożyć rękę do dzieła prezesa Kaczyńskiego, jakim jest likwidacja niezależnego samorządu.

Przypomnijmy: przeciw podwyższeniu podatku od nieruchomości podczas ostatniej sesji rady miasta głosowała między innymi Katarzyna Kuczyńska-Budka.

W sprawie głos zabrał zarząd gliwickiej Platformy Obywatelskiej. Na profilu PO na Facebooku czytamy, że prezydent Gliwic nie jest członkiem Platformy, a mimo to chciałby wpływać na jej decyzje. Według zarządu, receptą na dziurę w budżecie, nawet jeśli powstała w wyniku działań rządu PiS, jest oszczędzanie. Wyciąganie zaś pieniędzy z kieszeni gliwickiego podatnika, jak chce prezydent Adam Neumann, to kolejne karanie mieszkańców.

„W liście do przewodniczącego Tuska prezydent Neumann nie wspomniał, że równocześnie z podwyżką podatków wprowadzono projekt podwyżki jego wynagrodzenia o prawie 100 procent. Tym prezydent nie brzydził się ani przez moment, choć to pieniądze z tego samego – dziurawego, jak twierdzi – budżetu”, pisze zarząd gliwickiej PO.

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję Imperium! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.