“Miasto jest projektowane dla młodych, zdrowych i wiecznie zadowolonych ze swoich samochodów mężczyzn”. Grupa gliwiczanek apeluje do magistratu

0
268

Organizatorki pierwszej Gliwickiej Manify zapowiedziały złożenie w Urzędzie Miejskim apelu, zawierającego 13 punktów. Postulaty dotyczą różnych dziedzin życia społeczno-gospodarczego, w których – zdaniem gliwiczanek – zapomina się nie tylko o kobietach, ale także o osobach starszych i niepełnosprawnych.  

Uważamy – z kobiecej perspektywy – że miasto Gliwice nie realizuje w pełni propagandowego sukcesu, którym się nieustannie chwali, mówiąc, że “Przyszłość jest tu”. Przyszłości tu nie ma, dopóki nie będzie prawdziwej edukacji obywatelskiej – ze strony miasta dofinansowanej. Dopóki nie będzie odpowiedniej polityki w zakresie terenów zielonych. Dopóki ludzie nie będą mieli gdzie mieszkać, a jednocześnie w centrum miasta będą patrzyli na niszczejące pustostany, które właściwie niedługo staną się zagrożeniem – mówiła podczas poniedziałkowej konferencji prasowej Małgorzata Tkacz-Janik z grupy Nic o Nas bez Nas. Ruch Kobiecy Gliwice – Pyskowice.

Słuchaj Radia Imperium i oglądaj „Flesza”! Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.