MAMO! TATO! WŁĄCZ TEATR! Popatrzymy razem na Tuwima dla dzieci

0
509

5 lipca pojawi się w sieci kolejny tytuł Teatru Miejskiego w Gliwicach w projekcie „Mamo! Tato! Włącz Teatr”. Będzie to spektakl, który część naszych widzów już zna i cały czas nuci w głowie zasłyszane w nim melodie – mówi Daniel Arbaczewski z dzziału promocji.

Mowa tu o przedstawieniu „Tuwim dla dzieci” w reż. Jerzego Jana Połońskiego. Spektakl dla widzów od lat 5 to wręcz musicalowa podróż przez najsłynniejsze wiersze Juliana Tuwima. Ale jest też kilka utworów, które mali i duzi widzowie będą mogli odkryć po raz pierwszy. W spektaklu twórcy bawią się teatrem przedmiotu, pojawiają się formy lalkowe czy też zabawne kostiumy przemieniające aktorów Teatru na przykład w… warzywo.

Dla fanów baśni H.Ch. Andersena i trochę starszych widzów już dziś zapowiadamy spektakl „MAŁA SYRENA” w reż. Martyny Majewskiej. Spektakl będzie dostępny w sieci już w sierpniu.

Cały projekt „MAMO! TATO! WŁĄCZ TEATR!” powstaje w ramach i dzięki dofinansowaniu z programu „Kultura w sieci” organizowanym przez Narodowe Centrum Kultury.

NAJBLIŻSZA PREMIERA W SIECI:

TUWIM DLA DZIECI – 5 lipca 2020 (niedziela) godz. 16.00

Spektakl dla widzów od lat 5
Spektakl online: kanał Youtube / Facebook Teatr Miejski w Gliwicach
Nie jest wymagane logowanie. Spektakl nieodpłatny.
Czas trwania spektaklu: 60 min.
Dostępny od 5 lipca 2020 do końca kwietnia 2021

TWÓRCY SPEKTAKLU
Scenariusz i reżyseria: Jerzy Jan Połoński
Muzyka: Łukasz Damrych, Piotr Nazaruk
Aranżacje: Łukasz Damrych
Scenografia i kostiumy: Joanna Martyniuk
Choreografia: Michał Cyran
Przygotowanie wokalne: Karolina Bugla-Ćwil

Obsada: Maciej Piasny oraz gościnnie: Iga Bancewicz, Tosia Federowicz, Anna Maria Moś, Rafał Domagała, Cezary Jabłoński.

(opracowanie na podstawie mat. prasowych Teatru Miejskiego w Gliwicach)