Czas zamienić domową kanapę na teatralny fotel. Już dziś zarezerwujcie swoją wizytę w Teatrze

Wraz z nowym rokiem Teatr Miejski w Gliwicach uruchomił rezerwacje miejsc na swoje spektakle. Na razie dotyczy to dwóch tytułów repertuarowych, które będą dostępne w Teatrze już w drugiej połowie stycznia. 

– Ostrożnie i z pewną nieśmiałością Teatr w Gliwicach wraca z repertuarem na żywo. Na razie propozycje będą dawkowane, a podczas wizyty na spektaklach widzów obowiązywać będzie większość dotychczasowych zasad – mówi Daniel Arbaczewski, Teatr Miejski w Gliwicach Przede wszystkim będzie ograniczona ilość widzów na poszczególnych wydarzeniach, zachowane będą odstępy oraz obowiązek zakrywania ust i nosa. Jednak, co najważniejsze, wszyscy mają nadzieję, że teatry w końcu ruszą i już w drugiej połowie stycznia 2021 będzie można, jak to mówią, wyjść do teatru.

Spośród wielu tytułów, które ma w ofercie Teatr gliwicki,  na początek wybrano dwa, które cieszą się dużą popularnością i mają rzesze swoich wiernych fanów. 

Teatr startuje weekendowo, już 23 i 24 stycznia, z propozycją dla spragnionych przedstawień młodych widzów. W sobotę i niedzielę, o godz. 15.00, na Małej Scenie będzie można zobaczyć spektakl „Tuwim dla dzieci” w reż. Jerzego Jana Połońskiego.  W magicznym emporium jednego z najsłynniejszych poetów dla dzieci mali i duzi widzowie spotkają bohaterów swoich ulubionych wierszy, razem z aktorami rozśpiewają  zakamarki jego  gabinetu i ożywią wszystkie przedmioty, które wpadną im w ręce. Nie zabraknie „Lokomotywy”, „Ptasiego radia”, czy niedającej się wyrwać „Rzepki”. Ci, którym nie uda się dostać biletów na pierwszy weekend, mają możliwość zobaczenia spektaklu  tydzień później. 

Dorośli widzowie muszą być trochę bardziej cierpliwi, ale za to dostaną gwarancję jednego z najlepszych wieczorów teatralnych w swoim życiu. W ostatni weekend stycznia Teatr zaprasza na trzy wieczory z legendarnym złodziejem polonezów — Najmrodzkim. Spektakl „Najmrodzki, czyli dawno temu w Gliwicach” ze scenariuszem i w reżyserii Michała Siegoczyńskiego grany będzie  w piątek, sobotę i niedzielę o godz. 18.00. W roli tytułowej, oczywiście, niezastąpiony Mariusz Ostrowski. 

– Na koniec ważna informacja. Tak jak wspominaliśmy na początku, styczniowe spektakle będą grane przy ograniczonej widowni (25% widzów). Jednocześnie, chcąc w jakimś stopniu uniknąć niespodzianek, Teatr, na razie,  nie uruchamia sprzedaży biletów, a jedynie system rezerwacji. Kasy teatralne będą nieczynne dla widzów do 17 stycznia 2021. Teatr gorąco zaprasza do rezerwacji telefonicznych i mailowych, które przyjmuje Dział Obsługi Widzów od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8.00 do 16.00 – mówi Daniel Arbaczewski – Wszyscy mamy nadzieję, że głód teatru zwycięży. Porzućcie więc na jeden wieczór swoje wysiedziane kanapy i zamieńcie je na teatralne fotele. Do zobaczenia w Teatrze!

Repertuar:
„Tuwim dla dzieci”
spektakl dla widzów 5+ / Mała Scena 

Terminy:
23 stycznia (sobota), godz. 15.00
24 stycznia (niedziela), godz. 15.00
30 stycznia (sobota), godz. 15.00
31 stycznia (niedziela), godz. 15.00

Ceny biletów 25 zł (brak biletów ulgowych)

„Najmrodzki, czyli dawno temu w Gliwicach”
spektakl dla widzów 16+ / Duża Scena

Terminy:
29 stycznia (piątek), godz. 18.00
30 stycznia (sobota), godz. 18.00
31 stycznia (niedziela), godz. 18.00

Ceny biletów:
Parter 55 zł normalny, 50 zł ulgowy
Balkon 50 zł normalny, 45 zł ulgowy

UWAGA! 

Kasa Teatru (ul. Nowy Świat 55) oraz Kasa Kina Amok (ul. Dolnych Wałów 3) – nieczynne do 17 stycznia 2021. 

Sprzedaż online wstrzymana do  17 stycznia 2021. Przyjmowane są  tylko rezerwacje mailowe i telefoniczne w Biurze Obsługi Widzów.

Biuro Obsługi Widzów
poniedziałek – piątek
godz. 8.00 – 16.00
tel. 32 230 49 68
[email protected]

Oglądaj „Flesza” o każdej pełnej godzinie. Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci Imperium Telecom.

Kamery IMPERIUM

Reklama