Koronawirus w Gliwicach. Sytuacja się nie polepsza

0
318

Żółta strefa w całym kraju obowiązuje od zeszłej soboty, skutki nowych restrykcji poznamy dopiero w przyszłym tygodniu. Aktualna sytuacja epidemiologiczna sprawia, że wirusolodzy biją na alarm. W Gliwicach w ciągu doby przybyło 10 osób z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem. Łącznie potwierdzono 598 przypadków. Dobrą wiadomością jest to, że 546 osób pokonało chorobę. W ciągu ostatniej doby wyzdrowiało 6 osób. Jedynie dwoje gliwiczan wymaga hospitalizacji. Liczba zgonów nadal wynosi 15. 

W całym kraju przybyło 5068 przypadków zakażenia. Od początku epidemii w Polsce zaraziło się ponad 130 tys. osób. Aktualnie wyzdrowiały 82 004 osoby. 

5669 polaków wymaga hospitalizacji, w tym 421 osób jest w stanie ciężkim. W ostatniej dobie Z powodu COVID-19 zmarły 3 osoby, natomiast z powodu współistnienia koronawirusa z innymi schorzeniami zmarło 60 osób.

212 446 osób przebywa na kwaranntanie. Premier Mateusz Morawiecki również jest izolowany z powodu kontaktu z osobą zakażoną. W związku z  aktualną sytuacją policjanci wystosowali akcję zero tolerancji dla nieprzestrzegających zasad bezpieczeństwa. Mandat za nienoszenie maski może uszczuplić portfel nawet o 500 zł.