Koniec remontu przystanku Gliwice-Świętojańska. Wróci do pierwotnej lokalizacji

0
250

W piątek, 19 lutego mają zakończyć się prace na przystanku autobusowym Gliwice-Świętojańska. W związku z trwającymi od 18 stycznia robotami został on przeniesiony około 200 metrów wcześniej. I choć prowadzone w tym miejscu prace trwały niespełna tydzień, to zatoka przystanku od miesiąca pozostaje ogrodzona, a pasażerowie korzystają z przystanku tymczasowego. 

Jak deklaruje Zarząd Dróg Miejskich – informacja o planowanym terminie zakończenia prac została przekazana do Zarządu Transportu Metropolitalnego. To na nim spoczywa obowiązek przywrócenia przystanku Gliwice-Świętojańska do pierwotnej lokalizacji. Jak się okazuje decyzja w tej sprawie już zapadła. Informacja dla pasażerów nie pojawiła się jednak ani na remontowanym, ani tymczasowym przystanku. 

Po miesiącu wędrówek pod górkę pasażerowie mogą więc odetchnąć z ulgą. Zgodnie z zapowiedzią ZTM – w najbliższą sobotę, 20 lutego dojadą już bowiem do centrum miasta z pierwotnej lokalizacji przystanku Gliwice-Świętojańska.

Oglądaj „Flesza” o każdej pełnej godzinie. Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.