Jaką moc mają bajki? Mali pacjenci w Gliwicach znają odpowiedź

Bajki mają wielką moc! Przekonali się o tym mali pacjenci oddziałów pediatrii oraz ortopedii dziecięcej Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach, bo to właśnie dla nich wolontariuszki Fundacji Zaczytani.org przygotowały zajęcia z bajkoterapii.

Był oczywiście Elmer czyli słoń, do którego wszyscy przychodzą po radę oraz wielu innych bohaterów bajek terapeutycznych.

– Zajmujemy się promocją czytelnictwa i edukacją społeczną. Wykorzystujemy książkę do budowania jakościowych relacji – podkreśla dr Dagmara Modrzejewska, koordynatorka Fundacji Zaczytani.org w Katowicach.

Od ubiegłego roku w Szpitalu Miejskim nr 4 w Gliwicach działa także Zaczytana Biblioteka, z której korzystają najmłodsi pacjenci ortopedii dziecięcej. Dzięki Fundacji w całej Polsce powstało ponad tysiąc takich miejsc, a bajkoterapia prowadzona jest w szpitalach i placówkach opiekuńczych w aż 13 miastach.

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję IMPERIUM! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.

Kamery IMPERIUM

Reklama