Jak gliwicka branża kulturalna poradziła sobie w dobie pandemii?

0
386

Pandemia koronawirusa dotknęła wiele branż. Niektóre z nich podupadły. Inne znalazły alternatywne rozwiązania wyjścia z kryzysu. Przeciwko rządowym obostrzeniom protestowała m.in. branża fitness czy gastronomia. Jak w dobie pandemii poradziła sobie jednak branża kulturalna? 

– mówi Grzegorz Krawczyk, dyrektor Teatru Miejskiego i Muzeum w Gliwicach

Branża kulturalna to jednak nie tylko sektor publiczny, finansowany ze środków samorządowych lub państwowych. To także prywatne teatry czy firmy, organizujące wydarzenia kulturalne. Te – w związku z trwającą pandemią – niejednokrotnie upadły lub znalazły się na granicy upadku. Z kryzysem poradził sobie jednak prywatny Teatr Muzyczny “Wit-Wit” w Gliwicach. W jaki sposób? O tym w “Rozmowie Dnia” na antenie Radia Imperium opowiadali jego twórcy. 

– mówią Stanisław i Ewa Witomscy, właściciele Teatru Muzycznego “Wit-Wit”

Podobnie – zdaniem Grzegorza Krawczyka, dyrektora Teatru Miejskiego i Muzeum w Gliwicach – przetrwa także branża kulturalna. Jednak w innej – zmienionej formie.

Słuchaj Radia Imperium i oglądaj „Flesza”! Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.